Nowe logo studia CD Projekt RED i gry Wiedźmin 3

CD Projekt RED założone przez pionierów polskiej sceny gier video Michała Kicińskiego oraz Marcina Iwińskiego, po 12 latach istnienia, zdecydowało się na zmianę logo. REDbird – bo tak zwie się ptak zawarty w sygnecie logo – będzie od dzisiaj główna wizytówką studia CD Projekt RED.

CDP-RED_logo_720x405-720x405

„W pewnym sensie jesteśmy rebeliantami i tak jak oni – jesteśmy wolni. Zupełnie jak ptaki. Kardynał Szkarłatny (lub REDbird) uosabia te przymioty, które identyfikują nas w branży gier wideo i nadają naszej działalności charakter: niezależność i niezłomność. Staramy się wznosić na wyżyny, mierzymy zaś jeszcze wyżej. Kolor czerwony, z którym tak silnie jesteśmy kojarzeni, współdzielimy z jeszcze jedną istotą: rarogiem. Pojawiającym się w słowiańskich legendach ognistym ptakiem, mającym przynosić ludziom szczęście oraz pomyślność. I tak jak w nim, i w nas drzemie ogień, źródło siły, pasji, kreatywności. Wszystkiego, co pozwala nam na tworzenie erpegów będących sercem przyświecającej nam filozofii”
– Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED

cdprojekt_red_logo_redbird

„Kolor czerwony, z którym tak silnie jesteśmy kojarzeni, współdzielimy z jeszcze jedną istotą: rarogiem. Pojawiającym się w słowiańskich legendach ognistym ptakiem, mającym przynosić ludziom szczęście oraz pomyślność. I tak jak w nim, i w nas drzemie ogień, źródło siły, pasji, kreatywności. Wszystkiego, co pozwala nam na tworzenie erpegów będących sercem przyświecającej nam filozofii”
– Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED

Kompletny garnitur otrzymał również Wiedźmin 3: Dziki Gon. W jej centrum umieszczono maskę przywodzącą na myśl legendarnego Eredina, jednego z przywódców Gonu.

20140514192121

 

Dziki Gon od zawsze postrzegany był jako zwiastun wojny, cierpienia oraz śmierci. Upiorni jeźdźcy o nieznanym pochodzeniu zasiewają w ludzkich sercach strach. Wedle wierzeń posiadają zdolność zniewalania dusz, które następnie włączają do swego przerażającego orszaku. Przybywają zimą, pod osłoną nocy, a ich pojawienie poprzedzane jest zawsze przez zorzę polarną.

Na myśl nasuwają mi się słowa Heraklita z Efezu, który uważał, że „jedyną stałą rzeczą jest zmiana.” Czy taka zmiana po 12 latach była potrzebna? CD Projekt RED zaznacza, że to ważna decyzja biznesowa, która jest efektem rozwoju Grupy. Czy nowe logo przypadnie do gustu graczom? W internecie już pojawiła się krytyka, że logo nasuwa na myśl Pokemony … a co Wy sądzicie o tej zmianie?

Źródło: www.cdprojekt.com

Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *