Konkursowe zdjęcie Nikona to fotomontaż – internauci nie zostawili na artyście suchej nitki

Fotografia nagrodzona w konkursie organizowanym przez Nikona okazała się prostym fotomontaże. Niestety wszystko wyszło na jaw tuż po ogłoszeniu wyników. Całość zaczęła nabierać tempa w momencie, gdy  po ogłoszeniu werdyktu jeden z użytkowników nieśmiało zwrócił uwagę na to, że najistotniejsza część zdjęcia, czyli samolot, została zwyczajnie wklejona do fotografii.Internauci wyśmiali zarówno fotografa, jak i również jury konkursu. Nie ma się co dziwić, w końcu od takiego poważnego gracza na rynku fotografii oczekuje się większej ostrożności i profesjonalizmu.

f24671496d3d0456b832f2bc139ff3ca
Foto: Shaun Ho / Screen Facebook

Oczywiście, jak to ma często miejsce w takich sytuacjach, internauci pokusili się o swoje interpretacji „oszukanego” zdjęcia, czego efekty można podziwiać poniżej.

giphy
Yunghi Kim Photojournalist

Nikon przyznał się do popełnionego błędu, jednocześnie wyrażając podziw dla obserwatorów za walkę w obronie prawdziwej fotografii. Obiecano również, że w przyszłości usprawniony zostanie proces przyjmowania zdjęć do konkursów.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy każde zdjęcie powinno być sprawdzane pod każdym kątem czy jest prawdziwe, czy też jest próbą manipulacji. W końcu nawet na World Press Photo zdarzały się próby oszustwa i ustawiania zdjęć, które później zdobywały nagrody. Co o tym sądzicie?

Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *