Skandal czy nowa odsłona sztuki?

Skandal czy nowa odsłona sztuki?

Dzieła te są związane  z jego serią znaną szerzej jako Synkretyzm. Jego intrygujące wręcz prace jednocześnie oddają hołd, łączą się i igrają ze sztuką renesansu oraz modernizmem.

Przestudiowaniu prac owych artystów we Włoszech pozwoliło mu na doskonalenie swojego rzemiosła, Santos mówi: „Wróciłem stamtąd razem z pomysłami w głowie, z doświadczeniami malarstwa tradycyjnego, które zmieszałem z doświadczeniem w sztuce konceptualnej, które posiadałem już wcześniej”.  Następnie dodaje „Moimi narzędziami są wyobraźnia i technika; to właśnie sedno i podstawa mojej pracy.”

Posiadając techniczne ‚zaplecze’, Santos zabiera swoje obrazy na nowy poziom. Zamiast zwyczajnie ilustrować swoje umiejętności przy reprodukcji np. Dziewczyny z perłą Santos tworzy obraz od początku, robiąc z niego coś zupełnie nowego. W tym wypadku artysta w ciekawy sposób ukazuje 2 rzeczy – imponującą reprodukcję znanego obrazu oraz jego wyobrażonego autora – młodą malarkę w niczym innym jak tylko staniku, patrzącą wprost na widza w ten sam sposób jak postać na malowanym obrazie.

Miłego oglądania 🙂

cesarsantossyncretism1

cesarsantossyncretism7

cesarsantossyncretism8

cesarsantossyncretism6

cesarsantossyncretism5

cesarsantossyncretism4

cesarsantossyncretism3

cesarsantossyncretism2

 

Karol Łoziński
Karol Łoziński

Latest posts by Karol Łoziński (see all)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.